Browse Category

Zioła

Dlaczego warto stosować koci pazur?

Zioło, którego nazwa brzmi koci pazur, jednoznacznie kojarzyć się może z czymś blisko związanym z magią lub innego rodzaju szamańskimi rytuałami. Powoduje to reakcję obronną naszego racjonalnego umysłu, który z góry odrzuca możliwość stosowana tej rośliny. A jest to przecież tylko polska nazwa rośliny, która nazywa się Vilcacora i której działanie jest rzeczywiście bardzo niezwykłe.

Czym jest ta roślina?

Czepota puszysta, Vilcacora lub po prostu koci pazur. To wszystko nazwa jednej i tej samej rośliny, która naturalnie występuje jedynie w Ameryce południowej, lecz jako jeden z głównych składników różnego rodzaju suplementów diety stosowana jest dosłownie na całym świecie.
Wszystko z powodu bardzo ciekawego składu, który bogaty jest w wiele cennych składników chemicznych takich jak garbniki, fenolokwasy, saponiny, czy też alkaloidy oksyindolowe, które są zdecydowanie najcenniejszym elementem tego łańcucha.

Jakie jest jej działanie?

Jakie jest zatem działanie tego środka, że stał się tak popularny na każdej szerokości geograficznej?
Spowodowane jest to przede wszystkim doniesieniami, które co prawda nie są jeszcze potwierdzone naukowo, że roślina ta ma bardzo duży wpływ na skuteczność walki z nowatorami. Nie wiadomo jeszcze czy to prawda, lecz mimo to jest ona szeroko stosowana w terapiach nowotworowych.
Oprócz tego zauważyć można jej wpływ na układ immunologiczny, który podnosi odporność i ogranicza np. przeziębienia.

Właściwości morwy białej

Morwa biała posiada liczne właściwości lecznicze. Stąd też jej popularność w ostatnich latach znacznie się zwiększyła. Najczęściej stosowaną formą jest spożywanie herbaty z morwy.

Właściwości odchudzające

herbata z morwyNajważniejszą zaletą i najczęstszym zastosowaniem morwy białej jest wspomaganie odchudzania. Wielu dietetyków poleca wypijanie herbaty z morwy każdego dnia. Zmniejsza ona wchłanianie cukrów i odkładanie tłuszczy w organizmie. Samoistnie również wpływa na spalanie się tkanki tłuszczowej. W ten sposób można w szybszym czasie zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto herbata z morwy znacznie zmniejsza apetyt i blokuje uczucie głodu. W ten sposób osoba będąca na diecie nie podjada pomiędzy posiłkami. Ważne jest również to, że pobudza ona organizm. W ten sposób ma się więcej siły na wykonywanie codziennych ćwiczeń, które są niezwykle ważne przy odchudzaniu. Można ćwiczyć dłużej i intensywniej.

Układ nerwowy

Morwa biała wspiera również działanie układu nerwowego człowieka. Wpływa rozluźniająco i relaksująco na organizm. Niweluje również odczuwanie stresu i wspomaga zasypianie. Jest więc polecana osobom, które mają problemy z odczuwaniem negatywnych emocji i ciągłym denerwowaniem się. Codzienne jej stosowanie jest w stanie znacznie polepszyć samopoczucie człowieka. Ponadto wspiera ona również usuwanie toksyn z organizmu człowieka. Tak więc bezpośrednio wpływa na poprawę funkcjonowania całego organizmu.