Browse Month

marzec 2017

Lipa w walce z przeziębieniem

Lipa to bardzo ciekawa roślina, która posiada charakterystyczne właściwości lecznicze. Z tego powodu jest ona polecana wszystkim osobom, które uskarżają się na dolegliwości związane z bólem gardła lub katarem. Dlatego po napar przygotowany z lipy warto sięgnąć już wtedy, gdy pojawiają się pierwsze oznaki poważniejszego przeziębienia. Jednak lipa posiada również inne zalety, takie jak wysoka zawartość wartościowych składników.

Działanie lipy

W celu zwalczania przeziębienie wykorzystuje się przede wszystkim silne działanie napotne, którym charakteryzuje się lipa. Herbata z lipy zawiera związki śluzowe, które działają silnie zmiękczająco, powlekająco i osłaniająco. Picie herbaty z lipy wywołuje również działanie moczopędne, dlatego podczas przyjmowania tego napoju w trakcie przeziębienia, należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. W tym celu warto wykorzystać inne wartościowe płyny, np. niegazowaną wodę mineralną czy herbatę owocową.

Lipa na przeziębienie

Stosowanie herbaty z lipy działa w sposób łagodzący na ból gardła, chrypkę czy kaszel. Dlatego napar ten stosowany jest jako łagodny środek pomocniczy w walce z przeziębieniem, a także silniejszymi chorobami. Jako środek napotny sprawdza się w stanach gorączkowych spowodowany chorobami zakaźnymi, takimi jak grypa i angina, a także zapalenie oskrzeli lub gardła.

Silne wsparcie dla mózgu!

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak wielką troską należy otaczać mózg. Zaburzenia jego działania nie tylko utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, ale mogą też prowadzić do poważniejszych schorzeń. Warto więc reagować natychmiast, gdy odnotujemy u siebie niepokojące objawy.

Sygnałami, które powinny obudzić naszą czujność, są między innymi problemy ze skupieniem uwagi, a więc z koncentracją, bóle głowy, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, uczucie zimna w stopach i dłoniach (świadczy to niedokrwieniu tych części ciała), a także szumy w uszach. Takim i podobnym dolegliwościom zapobiega suplement diety GINKOFAR FORTE.

Preparat GINKOFAR FORTE przede wszystkim zwiększa tolerancję tkankową. Pozytywnym skutkiem takiego działania jest fakt, że lek wpływa pozytywnie na pracę mózgu – między innymi hamuje on powstawanie obrzęków mózgu. Stosowanie preparatu poprawia zarówno zdolność koncentracji, jak i zapamiętywania, a także uczenia się. GINKOFAR FORTE chroni komórki przed niedotlenieniem, ponadto, dzięki dodatkowi ekstraktu z miłorzębu japońskiego, lek działa przeciwko wolnym rodnikom.

GINKOFAR FORTE to suplement diety w formie tabletek stosowanych doustnie. Przyjmowana dawka różni się w zależności od zaburzeń występujących u pacjenta. Lek powinien być przyjmowany po posiłku, a następnie stosująca go osoba powinna popić preparat płynem.

W przypadku alergii pacjenta na jakiekolwiek składniki preparatu lek nie powinien być stosowany. Odradza się także jego stosowanie w sytuacji, gdy zostanie stwierdzona zła tolerancja preparatu.

Yerba na zabicie głodu

 

Yerba mate to napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego, odkryty już dawno temu przez dawnych Indian. Jak dobrze wiemy, Indianie rzadko kiedy spożywali cokolwiek, co nie miałoby racjonalnego uzasadnienia – są dla nas wzorem jeśli chodzi o zdrowy tryb życia i zachowanie jasności umysłu.

Yerba tłumi głód

Indianie zaobserwowali dobroczynny wpływ yerba mate na odchudzanie, choć oczywiście nie chęć schudnięcia była ich pierwotnym celem. Zauważyli, że picie tego naparu tłumi uczucie głodu, który w dawnych plemionach był powszechnym zjawiskiem. Dziś też walczymy z uczuciem głodu, ale raczej w tym celu, by nie konsumować całego dostępnego jedzenia i nie tyć.

Inne właściwości yerby:

-reguluje ciśnienie,

-poprawia przemianę materii,

-pobudza,

-dostarcza witamin, makro i mikroelementów.

Dobroczynny wpływ yerby mate na odchudzanie sprawił, że dziś coraz więcej osób, również Polaków, docenia jej właściwości. Chętnie zastępujemy yerbą poranną kawę, co ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Tłumienie głodu jest bardzo istotne w procesie odchudzania i tu yerba świetnie się sprawdza. Ponadto, poprawia ona przemianę materii, dzięki czemu wszelkie diety odchudzające mają jeszcze lepsze, spotęgowane działanie. Regularne picie kilku filiżanek naparu yerba mate podczas stosowania niskokalorycznej, zdrowej diety zapewni nam spadek kilogramów.

 

Earl Grey – aromatyczna i smaczna

Czarne, aromatyczne herbaty od zawsze cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Ich spożywanie sprawia nie tylko przyjemność, ale także przyczynia się do świadomego dbania o swoje zdrowie. Jest to możliwe dzięki właściwościom herbat, które poza niekwestionowanymi walorami aromatyczno-smakowymi charakteryzują się prozdrowotnym działaniem.

W przypadku herbat najczęściej o ich zaletach decydują także różnego rodzaju dodatki, które w znaczącym stopniu wpływają na ich jakość. Mogą to być nie tylko zioła, ale także owoce bądź olejki. Sposób pojawienia się niektórych rodzajów herbat bywa niekiedy owiany tajemnicą, a krążące wokół nich legendy nie zawsze są zgodne z prawdą.

Earl Grey to jeden z rodzajów herbaty, wokół którego pojawiły się mniej lub bardziej prawdopodobne legendy. Herbaty Earl Grey wyróżniają się różnorodnością, a co więcej, posiadają także odmienne właściwości smakowe. Do tego popularnego napoju jest dodawany olejek z bergamotki, który jest zawarty w skórce owocu.

Earl Grey herbaty mogą mieć niebagatelny wpływ na pracę mózgu, a poza tym wspomagają układ odpornościowy i trawienny. Wymagają kilkuminutowego parzenia, jednak należy pamiętać o tym, że temperatura wody nie powinna przekraczać dziewięćdziesięciu pięciu stopni. Smaczna herbata może być doskonałą alternatywą dla porannej kawy.