Kamionkowe czajniczki do herbaty

czajniczki do herbatyWybierają czajniczek do herbaty należy zwrócić uwagę na jego kształt i wielkość. Jest to w dużym stopniu kwestia gustu. Najpopularniejsze modele są zaokrąglone.
Warto przyjrzeć się także jak ukształtowane jest ucho i dziobek czajniczka. Wierzchołek dzióbka powinien być bowiem na tej samej wysokości o otwór wlotowy. W przeciwnym wypadku herbatę może być ciężko wylać. Wysokość ucha to z kolei bardziej kwestia estetyki. Przed zakupem dobrze jest także sprawdzić jak czajniczek do herbaty leży w ręce. Idealnie jeśli sprzedawca pozwoli go zalać wodą. Jeśli woda będzie wypływać zbyt wolno lub nie będzie chciała wylać się do końca należy zrezygnować z zakupu. Pogarsza to bowiem smak naparu.
Czajniczki do herbaty muszą być także oczywiście szczelne. Przykrywka nie może być zbyt luźna. Z kolei idealny otwór wlotowy jest na tyle szeroki, że bez problemu mieszczą się w nim liście herbaty. Dobry czajniczek nagrzewa się równomiernie. Ścianki powinny być dość cienkie. Jaką kamionkę wybrać? Jej jakość można w łatwy sposób ocenić po dźwięku jaki wydaje po uderzeniu pokrywką. Im jest ona mniej porowata i wypalana w wyższej temperaturze, tym dźwięk jest wyższy i bardziej dźwięczny, a tym samym materiał lepszej jakości.