Pokrzywa i jej działanie

Zioła okazują się bardzo pomocne w leczeniu wielu dolegliwości, dlatego też coraz większa liczba osób decyduje się na ich picie nie tylko w celach profilaktycznych, ale również z uwagi na niezwykłe właściwości lecznicze. Jednym z najbardziej popularnych ziół jest pokrzywa wykazująca wiele prozdrowotnych właściwości. Dlaczego zatem warto pić herbatkę z tego ziela?

Moczopędne działanie

Jednym z powodów, dla których warto pić herbatę z pokrzywy, jest jej moczopędne działanie, dlatego też powinny po nią sięgać przede wszystkim osoby cierpiące na kamicę nerkową, a także te, które mają problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie.

Źródło minerałów

Z pewnością nie każda osoba o tym wie, ale herbata z pokrzywy jest bardzo dobrym źródłem wielu cennych dla zdrowia minerałów, wśród których wymienić należy głównie wapń, krzem, fosfor oraz mangan, dzięki którym regularne picie takiej herbatki wpływa bardzo korzystnie na stan skóry, włosów oraz paznokci.

Oczyszczające właściwości

Regularne picie herbaty pokrzywowej oczyszcza krew z toksyn, ponieważ ze względu na swoje moczopędne właściwości z organizmu wydalane są dosłownie wszystkie zbędne produkty przemiany materii, które wpływają niekorzystnie na stan zdrowia. Z tego właśnie względu warto pić herbatę z opisywanego ziela tak często, jak to tylko wskazane.