Yerba na zabicie głodu

 

Yerba mate to napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego, odkryty już dawno temu przez dawnych Indian. Jak dobrze wiemy, Indianie rzadko kiedy spożywali cokolwiek, co nie miałoby racjonalnego uzasadnienia – są dla nas wzorem jeśli chodzi o zdrowy tryb życia i zachowanie jasności umysłu.

Yerba tłumi głód

Indianie zaobserwowali dobroczynny wpływ yerba mate na odchudzanie, choć oczywiście nie chęć schudnięcia była ich pierwotnym celem. Zauważyli, że picie tego naparu tłumi uczucie głodu, który w dawnych plemionach był powszechnym zjawiskiem. Dziś też walczymy z uczuciem głodu, ale raczej w tym celu, by nie konsumować całego dostępnego jedzenia i nie tyć.

Inne właściwości yerby:

-reguluje ciśnienie,

-poprawia przemianę materii,

-pobudza,

-dostarcza witamin, makro i mikroelementów.

Dobroczynny wpływ yerby mate na odchudzanie sprawił, że dziś coraz więcej osób, również Polaków, docenia jej właściwości. Chętnie zastępujemy yerbą poranną kawę, co ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Tłumienie głodu jest bardzo istotne w procesie odchudzania i tu yerba świetnie się sprawdza. Ponadto, poprawia ona przemianę materii, dzięki czemu wszelkie diety odchudzające mają jeszcze lepsze, spotęgowane działanie. Regularne picie kilku filiżanek naparu yerba mate podczas stosowania niskokalorycznej, zdrowej diety zapewni nam spadek kilogramów.