Właściwości lecznice głogu dwuszyjkowego

Głóg dwuszyjkowy to roślina wieloletnia należąca do rodziny różowatych. W naszym kraju jest to roślina jak najbardziej pospolita, bo występuje w środowisku wodnym, na łąkach, zaroślach, miedzach i polanach. Jak widać, głóg dwuszyjkowy możemy spotkać na większości dłuższych spacerów.

glog-dwuszyjkowy-2Ta roślina nam także zastosowanie w zielarstwie. Głóg zawiera takie związki jak saponiny, flawonoidy, nukleozydy, garbniki, witaminy, związki kumaryrowe, związki purynowe.

Zastosowanie głogu dwuszyjkowego jest szerokie. Stosuje się go przy nerwicach, nadciśnieniu, czy bezsenności. Do tego polecany jest jako napar wspomagający leczenie przy chorobach wieńcowych serca. Głóg dwuszyjkowy to roślina, którą powinny zainteresować się właściwie wszystkie osoby w wieku podeszłym. Zazwyczaj wtedy zaczynają się dolegliwości z sercem, nadciśnieniem, czy bezsennością. Popijanie naparu z głogu pozwoli nam zwalczyć te dolegliwości bądź nieco się z nimi uporać, by nie były dla nas tak uciążliwe.

Warto interesować się ziołami. Bardzo często są idealnym uzupełnieniem naszej diety i wpływają na naszą kondycję i zdrowie. Czasami nie warto od razu iść do apteki po leki, tylko skorzystać z darów natury. Oczywiście po uprzednim skonsultowaniem tego z lekarzem.