Rooibos – herbata dla zdrowia i urody

Herbata to smaczny napój, który cieszy się dużą popularnością ze względu na przyjemny, bogaty aromat. Warto jednak wiedzieć, że jest to także napar o właściwościach korzystnych dla zdrowia.

rooibosPod tym względem wyróżnia się między innymi herbata rooibos. Dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy ten napój ma korzystny wpływ na kondycję organizmu. Przeciwutleniacze takie jak polifenole skutecznie zwalczają wolne rodniki, które są odpowiedzialne za wiele poważnych chorób. Systematyczne picie dobrej herbaty będzie więc zapobiegać nowotworom, a także stanom zapalnym.

Zalety rooibos docenią także wszystkie kobiet, które troszczą się o swój wygląd. Ten napój zawiera między innymi duże ilości cynku, a także alfa-hydroksy kwasów. Tego typu substancje są od dawna wykorzystywane w kosmetyce, np. w peelingach chemicznych, ponieważ wpływają bardzo korzystnie na wygląd skóry. Aby osiągnąć dobre rezultaty warto nie tylko pić herbatę, ale także wykorzystać jej liście do przygotowania maseczki. Stosowana systematycznie będzie łagodzić trądzik i inne wypryski, a także przyniesie poprawę w przypadku poważnych chorób skóry takich jak egzema i łuszczyca. Zaleca się stosowanie jej również na oparzenia słoneczne.