Herbatka na krążenie – sekrety głogu

Natura darzy nas wielkim bogactwem w postaci ziół i roślin, które zawierają lecznicze składniki. Coraz częściej sięgamy po to co ekologiczne i naturalne. W wielu chorobach możemy wspomagać nasz organizm mieszankami ziół, które zakupimy w aptekach czy sklepach zielarskich. Możemy również sami przygotować napary i syropy według sprawdzonych przepisów. Zioła na krążenie są bardzo chętnie stosowane.

Głóg a krążenie krwi

Wśród ziół na krążenie  znajdziemy  kwiatostan i owoce głogu. Wyciąg z głogu ma pozytywny wpływ na działanie układu krwionośnego, chroni serce, tętnice i normuje ciśnienie krwi. Badania wykazują, że po dłuższym stosowaniu preparatów z głogu, następuje poprawa kondycji organizmu, jego wydolności. Nie ma żadnych działań ubocznych. Wyciąg z głogu jest pomocny w wielu chorobach serca np.: miażdżycy, choroby wieńcowej, nadciśnienia.

Właściwości głogu

Przede wszystkim zawiera dużą ilość flawonoidów i procyjanidów. Działają one rozkurczowo na naczynia krwionośne, ułatwiają przez to dopływ utlenionej krwi do serca. Procyjanidy obniżają ciśnienie krwi. Głóg zawiera również pektyny, sole mineralne, aminy i wiele innych pożądanych związków.

Preparaty zawierające wyciąg z głogu

venoforton - zioła na krążenieW aptece można dostać wiele produktów na bazie głogu. Mogą występować w formie tabletek, kapsułek jako suplementy diety, lub też np.  w formie cukierków. Dostępne są również nalewki, gdzie głóg jest jednym ze składników. Zakupić można  mieszanki ziołowe do parzenia naparów. Wiele osób samodzielnie przygotowuje napary i nalewki. W maju zbiera się świeżo rozkwitnięte kwiaty głogu, natomiast jesienią owoce.