przyprawy

Dlaczego warto stosować koci pazur?

Zioło, którego nazwa brzmi koci pazur, jednoznacznie kojarzyć się może z czymś blisko związanym z magią lub innego rodzaju szamańskimi rytuałami. Powoduje to reakcję obronną naszego racjonalnego umysłu, który z góry odrzuca możliwość stosowana tej rośliny. A jest to przecież tylko polska nazwa rośliny, która nazywa się Vilcacora i której działanie jest rzeczywiście bardzo niezwykłe.

Czym jest ta roślina?

Czepota puszysta, Vilcacora lub po prostu koci pazur. To wszystko nazwa jednej i tej samej rośliny, która naturalnie występuje jedynie w Ameryce południowej, lecz jako jeden z głównych składników różnego rodzaju suplementów diety stosowana jest dosłownie na całym świecie.
Wszystko z powodu bardzo ciekawego składu, który bogaty jest w wiele cennych składników chemicznych takich jak garbniki, fenolokwasy, saponiny, czy też alkaloidy oksyindolowe, które są zdecydowanie najcenniejszym elementem tego łańcucha.

Jakie jest jej działanie?

Jakie jest zatem działanie tego środka, że stał się tak popularny na każdej szerokości geograficznej?
Spowodowane jest to przede wszystkim doniesieniami, które co prawda nie są jeszcze potwierdzone naukowo, że roślina ta ma bardzo duży wpływ na skuteczność walki z nowatorami. Nie wiadomo jeszcze czy to prawda, lecz mimo to jest ona szeroko stosowana w terapiach nowotworowych.
Oprócz tego zauważyć można jej wpływ na układ immunologiczny, który podnosi odporność i ogranicza np. przeziębienia.