Właściwości orzechów nerkowca

Zapewniają słodki, delikatny smak, a przy tym są bogatym źródłem wielu składników odżywczych. Orzechy nerkowca, bo to o nich mowa, są coraz bardziej doceniane w polskich domach jako przekąska czy dodatek do posiłków – i dobrze, bo dostarczają wielu cennych składników.

Odpowiednie dla diabetyków

Orzechy te posiadają stosunkowo niski indeks glikemiczny (około 15), w związku z czym mogą być spożywane przez osoby cierpiące na cukrzycę. Zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi, olej z orzechów nerkowca może także przeciwdziałać cukrzycy typu 2, bowiem stymuluje on wchłanianie glukozy do komórek mięśniowych, tym samym zmniejszając wrażliwość tych tkanek na insulinę.

Bogate źródło witamin z grupy B

Orzechy nerkowca zawierają wiele witamin z grupy B. Witaminy te odpowiadają za dobrostan naszego układu nerwowego, a ich brak może prowadzić do takich konsekwencji jak nadmierna nerwowość czy bezsenność. Dodatkowo, witaminy z grupy B maja zbawienny wpływ na wygląd skóry, włosów oraz paznokci, zapewniając promienny wygląd.

Dla osób na diecie

Dzięki stosunkowo niskiej zawartości kalorii, istnieje możliwość spożywania orzechów nerkowca także przez osoby na diecie. Choć nadal zawierając dość dużą ilość kalorii, na tle innych orzechów są pokarmem niskokalorycznym, a mnogość prozdrowotnych korzyści, które za sobą niosą sprawia, że są polecane osobom chcącym zgubić zbędne kilogramy.

Jeśli jeszcze ich nie próbowałeś – koniecznie to zrób. Na pewno zakochasz się w tym delikatnym słodkim smaku i nerkowiec na stałe dołączy do Twojego menu.