Bongo: idealny przyrząd do palenia suszu

Bongo jest rodzajem fajki wodnej o bardzo prostej konstrukcji (chociaż wielu producentów prześciga się w wymyślaniu nowych i niezwykłych form bong szklanych i akrylowych). Składa się z pękatej podstawy, do której nalewa się wodę, ustnika, który znajduje się u góry bonga, oraz cybucha, którego dłuższa część znajduje się wewnątrz bonga.

Często w bongu występuje również mała dziurka, zwana sprzęgłem, która pozwala na wdychanie dymu bez konieczności wyjmowania cybucha. Dlaczego bongo jest idealną fajką do palenia suszu?

Różne rozmiary i kształty

Różne kształty i rozmiary bong pozwalają użytkownikom konopi siewnych czy indyjskich (na przykład medycznej marihuany) na dobór odpowiedniego przyrządu, który będzie pasować do ich preferencji i upodobań. Różnej wielkości cybuchy pozwalają na to, by wsypywać do ich wnętrza więcej lub mniej suszu, zaciągać się nim i wdychać do płuc przez filtr wodny. Woda w bongu schładza dym, dzięki czemu nie jest on tak gryzący i drażniący drogi oddechowe.

Możliwość kontrolowania ilości wdychanego dymu

Bonga są zazwyczaj przeźroczyste (chociaż dostępne są tak naprawdę w wielu formach, kolorach i kształtach), więc nie tylko można kontrolować ilość przyjmowanego dymu „na czucie”, ale również przyglądając się dymowi, który zbiera się wewnątrz bonga.

Dla kogo bongo?

Każdy, komu znudziły się tradycyjne formy palenia suszu, na przykład w postaci jointów, powinien zapatrzyć się w sklepie w bongo odpowiednie dla siebie. Bongo nie jest polecane amatorom, ponieważ ilość przyjętego dymu może się dla nich okazać zbyt duża.