Jak stosować preparat immunofort?

Immunofort jest preparatem roślinnym, który cechuje się działaniem immunostymulującym, a także pobudzającym mechanizmy obronne w naszym ciele. Wskazaniami do użycia tego preparatu są: infekcje górnych dróg oddechowych, gardła, migdałków, jamy ustnej czy zatok. Lek jest tez warty polecenia w przypadku skłonności do wystąpienia zakażeń bakteryjnych, grzybicznych czy wirusowych. Immunofort to także świetny preparat do źle gojących się ran.

Wskazania leku

Immunofort z LekiNatury jest preparatem roślinnym, który powinien być tradycyjnie stosowany w krótkoterminowym leczeniu na przykład przeziębienia czy w zapobieganiu częstszych przeziębień. Produkt warto stosować zwłaszcza, jeśli wystąpią u nas infekcje górnych dróg oddechowych, a skuteczność leku opiera się przede wszystkim na długofalowym stosowaniu i doświadczeniu.

Przeciwwskazania preparatu Immunofort

Jeśli pacjent cierpi na nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub pomocniczą leku, to powinien z niego zdecydowanie zrezygnować. Aktywność immunostymulująca leku nie jest wskazana dla osób, które cierpią na różnego rodzaju choroby układowe, immunologiczne, upośledzenie odporności czy choroby krwi.

Środki ostrożności

Lek nie jest zalecany pacjentom w ciąży oraz w czasie karmienia piersią. Lek zawiera w sobie dość sporą ilość etanolu. W czasie stosowaniu produktu nie powinien on przynosić szkodliwego wpływu na nasz organizm – pod warunkiem, że będziemy go stosować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź ulotką załączoną do preparatu. Najlepiej niestosować leku tuż przed jazdą samochodem, bądź obsługą niebezpiecznych maszyn. Jeśli przyjmiemy większą dawkę niż jest zalecana, mogą wystąpić lekkie osłabienia zdolności psychofizycznych – za sprawą alkoholu zawartego w preparacie.

Ważne informacje dotyczące preparatu

Przed zastosowaniem tego preparatu powinniśmy pierw zapoznać się z ulotką załączoną na opakowaniu, bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek jak wszystkie inne, może przynosić skutki uboczny, o których powinniśmy bezzwłocznie poinformować naszego lekarza.