zioła na trzustkę

Jakie zioła na trzustkę wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie zioła na trzustkę wybrać. Schorzenia tego narządu są bowiem dosyć częste. Na szczęście, można korzystać z wielu pomocnych gatunków. Wśród ziół godnych uwagi warto wyróżnić przede wszystkim glistnik jaskółcze ziele, jak również koper ogrodowy. Systematyczne popijanie tego rodzaju ziół może przyczynić się do lepszego funkcjonowania narządu, jakim jest trzustka.

Jak działa glistnik jaskółcze ziele?

Ziele glistnika jaskółcze ziele jest niesamowicie bogate w cenne substancje. Mowa tu między innymi o:

  • kwasach organicznych
  • flawonoidach
  • alkaloidach

Wymienione wyżej substancje charakteryzują się dobroczynnym wpływem na stan trzustki. Pomagają usuwać szkodliwe toksyny oraz wspomagają produkcję żółci. Glistnik jaskółcze ziele charakteryzuje się także działaniem moczopędnym. Trzeba jednak pamiętać o systematycznym popijaniu naparu. 

Dlaczego warto popijać napar z kopru ogrodowego?

Koper ogrodowy to kolejne ziele, które może okazać się pomocne. Działa łagodnie przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Kluczowe jest jednak systematyczne popijanie naparu z tego wyjątkowego zioła na trzustkę. Najlepiej sięgać po mieszanki ziołowe, w których skład będzie wchodził między innymi koper ogrodowy. Mieszanki ziołowe charakteryzują się bowiem właściwościami wszechstronnymi. Są więc skuteczniejsze niż pojedynczo stosowane gatunki ziół. Kopru ogrodowego warto poszukiwać w sklepach zielarskich. Należy unikać kupna ziół w supermarketach, bo sprzedawane tam zioła nie zawsze są wysokiej jakości produktami.