Dotyk, który leczy

Już w starożytności poznano i zaczęto wykorzystywać lecznicze właściwości masażu. Także wtedy zaczęły się poszukiwania cudownej mikstury, która jeszcze bardziej podniesie ich efektywność.

Czym jest masaż ciała

Jest wiele odmian masażu od najbardziej relaksującego oferowanego w różnych salonach spa po ten najbardziej klasyczny stosowany leczniczo w gabinetach fizjoterapeutów.

Każdy z nich oprócz technik wykonywania odpowiednich ruchów głaskania, pocierania i ugniatania wiąże się ze stosowaniem dodatkowych środków, które mają za zadanie ułatwić nie tylko jego wykonanie, ale również pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry i tkanek organizmu.

Żeby tego było mało, to wiadomo również, że te zabiegi oddziaływania dotykiem na ciało mają ogromne przełożenie na stan psychiki człowieka, ponieważ czucie jest związane z bardzo silnymi przeżyciami i ośrodkowym układem nerwowym.

Dobór preparatów do masażu

Bardzo istotnym elementem przy wykonywaniu tych zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych jest dobór kosmetyków. W związku ze współczesnymi trendami mocnego zwrotu ku naturze, również w dziedzinie leczenia dotykiem poszukiwania najlepszych rozwiązań wróciły do wykorzystywania preparatów roślinnych. I bardzo dobrze, że się tak stało, ponieważ wiele z nich wręcz cudownie działa na organizm. Szczególnie cenne i bogate w składniki odżywcze są pozyskiwane z nich wyciągi leczniczych olejków.

Najbardziej znane i popularne to m.in. olej jojoba, arganowy, migdałowy, awokado, oliwa z oliwek, olej z pestek moreli. Są one bardzo bogatym źródłem witamin i minerałów, które często naturalnie występują w warstwie lipidowej skóry. Niektóre z nich, jak występujący w oleju jojoba skwalen posiadają budowę podobną i biozgodną z ludzkim sebum. Większość z nich ma właściwości antybakteryjne, przez co skutecznie łagodzą podrażnienia i stany zapalne skóry. Zawierają polifenole i karoteny, które działają antyoksydacyjnie zatrzymując procesy starzenia i degradacji tkanek, a nawet działają na nie regenerująco. Lekka konsystencja tych substancji powoduje, że łatwo się wchłaniają i dogłębnie natłuszczają skórę nie pozostawiając na niej tłustej warstwy.

Zdarza się, że dodatkowym składnikiem olejku do masażu są zawarte w nich cząsteczki wpływające na redukcję tkanki tłuszczowej. Przygotowuje się z nich kosmetyki wykorzystywane w masażu antycellulitowym i modelującym sylwetkę.

Bardzo często olejek do masażu (sprawdź) zawiera kompozycje zapachowe, które delikatnie pobudzają inne zmysły co skutkuje tym, że zabieg ten staje się niezwykłą chwilą przyjemności i prawdziwego relaksu.