rumianek

5 korzyści z picia herbaty rumiankowej

Korzyści płynące z picia herbaty rumiankowej są nieograniczone. Ten lekki, orzeźwiający napój jest idealny do popijania z samego rana lub jako profesjonalna wskazówka przed snem. Rumianek to popularne zioło stosowane w herbacie i innych napojach ze względu na swoje właściwości uspokajające i słodki, lekko cytrusowy smak. Regularne picie herbaty rumiankowej przynosi korzyści zarówno dla naszego ciała, jak i umysłu, więc oto pięć powodów, dla których powinieneś zacząć pić rumianek już dziś!

Dobry na trawienie

Rumianek był stosowany na problemy trawienne od czasów starożytnych. Zioło to okazało się pomocne w łagodzeniu łagodnych dolegliwości żołądkowych, w tym niestrawności, wzdęć i skurczów. Właściwości przeciwzapalne rumianku sprawiają, że jest on przydatny w leczeniu stanów zapalnych żołądka, takich jak wrzody, zapalenie żołądka i zapalenie okrężnicy. Stwierdzono również, że zioło to zmniejsza objawy alergii, takie jak nudności i wymioty. 

Pomocny dla zdrowia skóry i włosów

Przeciwutleniacze i właściwości przeciwzapalne rumianku sprawiają, że jest to świetny wybór w leczeniu wysypek skórnych i łuszczycy. Wiele osób używa herbaty rumiankowej jako szamponu, nakładając kilka kropli na skórę głowy i korzenie, aby zmniejszyć łupież i promować piękne, zdrowe włosy. Rumianek ma również korzyści przeciwzapalne, które sprawiają, że jest to świetna opcja w leczeniu trądziku. Właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne zioła mogą leczyć trądzik bakteryjny i pomóc zapobiec przyszłym wybuchom. 

Najlepszy na uspokojenie

Rumianek jest doskonałym wyborem dla osób cierpiących na niepokój. Wynika to ze zdolności zioła do wywoływania stanu spokoju i pogody ducha, co czyni go doskonałym wyborem do radzenia sobie ze stresem. Właściwości przeciwlękowe rumianku są szczególnie pomocne dla osób z łagodnymi formami lęku. Picie herbaty rumiankowej może być świetnym sposobem na bardzo szybką poprawę nastroju osoby cierpiącej na łagodny niepokój.

Może pomóc złagodzić bóle głowy i obolałe mięśnie 

Przeciwzapalne właściwości rumianku sprawiają, że jest to świetne zioło do zmniejszania stanów zapalnych w organizmie. Wiele osób używa rumianku do leczenia bólu stawów, zwichnięć i siniaków oraz bólów głowy. Właściwości przeciwzapalne zioła mogą pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny w obolałych mięśniach i zmniejszyć bóle głowy spowodowane stresem i niepokojem. 

Może poprawić jakość snu 

Wiele osób używa herbaty rumiankowej, aby poprawić jakość i czas trwania snu. Według badania przeprowadzonego przez University of Maryland School of Medicine, wypicie kilku filiżanek herbaty rumiankowej przed snem może znacznie poprawić jakość snu, szczególnie wśród osób cierpiących na bezsenność. Oprócz poprawy jakości snu, regularne spożywanie herbaty rumiankowej może mieć wiele innych korzyści zdrowotnych, w tym utrzymanie zdrowia poznawczego, zmniejszenie ryzyka chorób serca, obniżenie ciśnienia krwi i wiele innych.

Rumianek – więcej korzyści zdrowotnych

Rumianek jest powszechnie stosowany w leczeniu zaburzeń układu oddechowego, takich jak astma i zapalenie oskrzeli. Używa się go również do obniżania gorączki i uspokajania dzieci, które mają trudności z zasypianiem z powodu stresu lub lęku separacyjnego. Możesz spożywać rumianek, aby wspomóc trawienie i zmniejszyć objawy alergii, takie jak alergia na pyłki i kurz. Rumianek ma niską zawartość kalorii i cukru, co czyni go doskonałym wyborem dla osób, które chcą zmniejszyć spożycie cukru, a jednocześnie korzystać z właściwości przeciwzapalnych zioła. Rumianek jest powszechnie stosowany jako herbata, ale jest również dostępny w wielu różnych formach, w tym kapsułek, nalewek, a nawet kremów miejscowych. Rumianek jest popularnym ziołem stosowanym w herbacie i innych napojach ze względu na swoje właściwości uspokajające i słodki, lekko cytrusowy smak.