Żółta herbata – co warto o niej wiedzieć?

Żółta herbata pochodzi z Chin i przez wiele osób zwana jest po prostu cesarską herbatą. Pierwotnie trunek ten podawany był wyłącznie cesarzowi i jego najbliższej rodzinie. W dzisiejszych czasach produkt ten jest trudno dostępny nie tylko w Polsce, ale praktycznie w całej Europie. Jeżeli chodzi o sam smak, to do złudzenia przypomina on połączenie kawy i czekolady.

Jakie właściwości?

W dzisiejszych czasach żółta herbata polecana jest głównie osobom, które mają problemy z układem pokarmowym. Napój ten skutecznie oczyszcza organizm z niebezpiecznych toksyn i chroni przed miażdżycą. W herbacie znajduje się bardzo wiele przeciwutleniaczy, które jak powszechnie wiadomo mają działanie antynowotworowe. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że systematyczne picie żółtej herbaty zapobiega próchnicy i wzmacnia kruche kości. W napoju tym można znaleźć bardzo wiele katechin, które obniżają zły cholesterol i bardzo korzystnie wpływają na prawdę serca.

Herbata dla starszych osób

Najnowsze badania wykazały, że żółta herbata ma w swoim składzie specjalne związki, które niszą wolne rodniki odpowiedzialne między innymi za starzenie się skóry. Osoby, które chcą młodo i pięknie wyglądać, jak najszybciej powinny sięgnąć właśnie po żółtą herbatę. Picie tego niesamowitego napoju koi nerwy, relaksuje i odpręża, dlatego też jest to wspaniały wybór dla osób zestresowanych i ciągle skarżących się na złe samopoczucie.